Blog.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitelerinin ve o web sitelerindeki sayfaların, arama motorlarındaki doğal, başka deyişle ücretsiz arama sonuçlarında görünürlüğünü artırır. Arama Motoru Pazarlaması’nda (SEM) etkin olarak, özellikle de maliyeti azaltm Oluşturulma Tarihi 07/06/2021

SEO için sitede ve sayfalarda yapılabilecek değişiklikler hem yazılım hem de içerik alanını ilgilendirir. Düzgün ve özgün yazılmış kaliteli bir içerik, teknik iyileştirmelerle desteklenince sizi daha yukarıya taşıyacaktır. Arama motorları için değil okurlarınız için özgün içerik üretmeniz, her durumda sizin yararınıza olacaktır.

Yazılım alanında, HTML kodları içerisinde meta başlıklar ve meta tanımların yanı sıra URL’ler, Site Haritası vb’nin düzenlenmesi de, arama motorlarında daha iyi sıralamalarda çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu teknik düzenlemeler yapılırken sadece arama motorunun kriterlerini göz önünde bulundurup, ziyaretçileri göz ardı etmek doğru olmaz.

Bir sitenin sıralamalara girmesinin ön koşulu o sayfanın arama motoru robotları tarafından endekslenmiş olmasıdır. Arama motoru endekslemediği bir sayfayı, sonuçları arasında gösteremez. SEO, gerekli adımları takip ederek sitenizin en kısa zamanda endekslenmesini sağlar.

Sitenin okurlara görünen kısmında ve arka planında arama motorlarının çizdiği çerçeveye uymak, sitenizin arama motorları tarafından kara listeye alınmasının önüne geçer.

SEO